Powerbanki reklamowe

Jak powstają straty mocy? Powerbanki reklamowe składają się z baterii, a także z obwodów elektronicznych do zarządzania przepływem energii dostarczanej do urządzeń. Podobnie jak w przypadku każdej baterii litowej, powerbanki reklamowe przechowują energię o napięciu znamionowym o napięciu znamionowym 3,7 V. Niestety standardowe wyjście USB wynosi 5 V, a zatem napięcie jest podwyższane przez umieszczony między nimi obwód przetwornika, co powoduje wzrost mocy początkowej straty. Ponadto akumulatory urządzeń elektronicznych są wykonane z litu i działają przy napięciu 3,7 V, co oznacza, że ​​następuje kolejna konwersja mocy, generując jeszcze większe straty. Poza tym kabel USB powoduje również straty mocy w wyniku nagrzewania Joule, co wynika z rezystancji wewnętrznej. Jest to wyrażone jako ocena wydajności i ogólnie wynosi od 80% do 90%. Ocena wydajności różni się w zależności od banku mocy, chociaż wielu producentów decyduje się nie ujawniać go klientom.

Jak obliczyć faktyczną pojemność jaką mogą mieć powerbanki reklamowe? Wielu przyjęło 2/3 reklamowanej mocy jako ogólną zasadę jako wskaźnik rzeczywistej mocy. Ale skąd ta zasada? Jak widzieliśmy, zarówno przemiana napięcia, jak i ocena wydajności są czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Następnie rzeczywistą moc można uzyskać, stosując następujący prosty wzór: Rzeczywista pojemność = 3,7 V x Pojemność podana x wydajność (w systemie dziesiętnym) / 5 V. 10 000 mAH.

Xiaomi powerbank reklamowy jest jednym z najlepiej ocenianych banków energii na rynku, ponieważ ma wskaźnik wydajności do 93%, co faktycznie podano w specyfikacjach technicznych pod terminem „współczynnik konwersji”: Biorąc jako przykład, faktyczne obliczenie wydajności jest następujące: Rzeczywista pojemność = 3,7 V x 10 000 mAh x 0,93 / 5 V = 6 882 mAh Ten wynik wskazuje, że tylko 68,82% reklamowanej pojemności można dostarczyć do urządzeń. Warto jednak zauważyć, że gdyby bank mocy miał współczynnik wydajności wynoszący 0,9, wyniki wyniosłyby 0,666; innymi słowy dwie trzecie. Dlatego założenie, że 2/3 pojemności na papierze to faktyczna pojemność, nie jest dalekie od dokładności. Ile razy powerbanki reklamowe mogą ładować urządzenie? Dokładna liczba razy różni się w zależności od banku mocy i baterii samego urządzenia. Niemniej jednak istnieją inne czynniki, takie jak temperatura otoczenia, długość akordu USB i szybkość rozładowania, która wynosi 1 Amp lub 2 Amp w zależności od portu USB. W każdym razie cykle ładowania banku energii uzyskuje się, dzieląc rzeczywistą pojemność przez pojemność smartfona: Liczba ładunków = rzeczywista pojemność / pojemność baterii urządzenia
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.