Odbiory kominiarskie Gdańsk

Kiedy nadszedł czas na czyszczenie komina i odbiory kominiarskie Gdańsk?
Nie ma prostej zasady, jak często czyścić komin, na przykład po 50 zastosowaniach lub po roku. Ale nadal jest to ważne zadanie, ponieważ dymny ogień bez wystarczającej ilości tlenu emituje wiele niespalonych oparów smoły zwanych „kreozotem”, które mogą kondensować się wewnątrz kanału kominowego i przyklejać się do niego, prawdopodobnie prowadząc do pożaru komina. Możesz zmniejszyć tworzenie kreozotu w kominie, zapewniając odpowiednie powietrze do spalania, które będzie sprzyjać gorącemu, czystemu paleniu ognia - wykonasz to dzięki odbiorom kominiarskim Gdańsk.

Jak sprawdzić czy potrzebne są odbiory kominiarskie Gdańsk?
Aby samemu sprawdzić kreozot, najpierw upewnij się, że nie ma przeciągu z komina. Jeśli poczujesz przepływ powietrza, otwórz drzwi lub okno na tej samej podłodze, co kominek, aż rufa zatrzyma się lub cofnie, a powietrze wypłynie w górę (przyklej tkaninę do otworu kominka i obserwuj jego ruch). Następnie, mając na sobie gogle i podstawową jednorazową maskę przeciwpyłową, weź mocną latarkę i swój kominek, a następnie zarysuj czarną powierzchnię nad klapą (komorą dymną). Jeśli rowek zarysowany w kreozocie jest cienki jak papier, nie jest wymagane czyszczenie. Jeśli ma grubość 1/8 cala, wkrótce zaplanuj czyszczenie kominka. Jeśli masz 1/4 komina kreozotu, nie używaj ponownie kominka, dopóki nie zostanie wyczyszczony - w każdej chwili może dojść do pożaru komina. Zamów firmę kominiarską, która wtkonuje czyszczenie i odbiory kominiarskie Gdańsk, woj. pomorskie. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.