Na czym polega automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa polega na stosowaniu systemów sterowania, takich jak komputery lub roboty, oraz technologii informatycznych do obsługi różnych procesów i maszyn w przemyśle w celu zastąpienia człowieka. To drugi krok poza mechanizacją w zakresie industrializacji. Zwiększ jakość i elastyczność procesu produkcyjnego Wcześniej celem automatyzacji było zwiększenie wydajności (ponieważ systemy automatyczne mogą pracować 24 godziny na dobę) oraz zmniejszenie kosztów związanych z ludzkimi operatorami (tj. wynagrodzenie i świadczenia).

Jednak dzisiaj automatyka przemysłowa przesunęła się na zwiększenie jakości i elastyczności procesu produkcyjnego. W przemyśle motoryzacyjnym montaż tłoków w silniku był wykonywany ręcznie ze wskaźnikiem błędów wynoszącym 1-1,5%. Obecnie zadanie to wykonuje się za pomocą zautomatyzowanych maszyn ze wskaźnikiem błędów 0,00001%. Zalety automatyki przemysłowej Niższe koszty operacyjne: Automatyka przemysłowa eliminuje koszty opieki zdrowotnej oraz płatny urlop i wakacje związane z operatorem. Ponadto automatyzacja przemysłowa nie wymaga innych świadczeń pracowniczych, takich jak premie, ubezpieczenie emerytalne itp. przede wszystkim, chociaż wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi, oszczędza miesięczne wynagrodzenie pracowników, co prowadzi do znacznych oszczędności kosztów dla firmy. Koszty utrzymania związane z maszynami stosowanymi do automatyzacji przemysłowej są niższe, ponieważ często się nie psują. Jeśli zawiedzie, tylko inżynierowie i konserwatorzy są zobowiązani do naprawy.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.