Kliknij, moja praca botanika. Dobrzyca - idealne miejsce na wypoczynek

Prowadzę tam multimedialne zielniki, w których każdy bez konkretnej wiedzy jest w stanie za pomocą kliknij zidentyfikować daną roślinę. Nie jest to trudny system. Wyświetla się ankieta, w której udzielamy odpowiedzi na zadane przez mnie pytania i wyświetla się nie tylko nazwa gatunkowa rośliny, ale wiele informacji z nią związanych, na przykład do czego można ją stosować i gdzie rośnie. System kliknij jest bardzo popularny, wiele osób sprawdza tu nie tylko gatunki dziko rosnących roślin, ale też hodowlanych i ogrodowych kwiatów, czy krzewów. Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby wiedzieć, co ma się u siebie w ogrodzie, a trudno jest nieraz zidentyfikować coś, co rosło już tam, zanim prowadziliśmy się do danego budynku.
Kiedy biorę urlop staram się spędzać ten wolny czas jak najaktywniej. W tym celu szukam nowych wrażeń.
Ostatnio dużo podróżuję. Odwiedzam różne mało znane miejscowości i perełki, które można w nich zobaczyć, na przykład opuszczone pałacyki, budynki. Spaceruję brzegami okolicznych rzek lub zwyczajnie szukam przygód. Może nieco dziwny sposób na spędzenie urlopu, ale mi to odpowiada. Cisza, niczym nie zmącony spokój. Spacerowałem ostatnio brzegiem rzeki Dobrzyca. Podziwiałem niesamowite gatunki roślin rosnących wzdłuż brzegu. Bardzo mnie to interesuje, prowadzę liczne zielniki. Dobrzyca obfituje w sieć pomostów, na których łatwo spotkać wędkarzy. Pytałem niektórych, jak idą połowy, ale tak jak się spodziewałem, żaden nie udziela takich informacji. Boją się, że ktoś będzie konkurował z nimi, jeśli dowie się, że ryby biorą. Nie wyglądam na wędkarza, więc trochę mnie to dziwi.
 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.