Skup aut Trójmiasto

Lato to największy sezon na wycieczki i wakacje. Miliony kierowców i pasażerów wyruszy na drogi w ciągu tych miesięcy, zwłaszcza podczas świąt państwowych, jak 4 lipca. Ostatnio jednak wielu konsumentów zastanawia się, czy samochody są tak bezpieczne, jak mówią oceny. System klasyfikacji gwiazd ustanowiony przez Polski Rząd oraz Instytut Ubezpieczeń dla Bezpieczeństwa na Autostradach w Trójmieście dają nabywcom samochodów ogólne pojęcie o bezpieczeństwie każdej marki i modelu samochodu. Ale istnieją pewne duże luki w systemach ratingowych. Większość Polaków nie wie, że niektóre samochody nie są tak bezpieczne, jak ich pozytywne oceny. Aktualne ratingi standardowe nie odzwierciedlają dokładnie rzeczywistego ryzyka jakie mają samochody, które najczęściej trafiają na skup aut Trójmiasto. Po pierwsze, spójrzmy, jak działają aktualne oceny bezpieczeństwa i testy zderzeniowe opublikowane przez skup aut Trójmiasto. Następnie omówimy niedociągnięcia tych standardów. Na koniec udzielamy praktycznych porad każdemu, kto szuka bezpiecznego pojazdu.

ZNACZENIE OCEN BEZPIECZEŃSTWA DLA SAMOCHODÓW:
W ostatnich latach liczba poważnych wypadków samochodowych w Polsce wahała się od 125 000 do 130 000 wypadków rocznie. Odsetek obrażeń pasażerów i ofiar śmiertelnych związanych z tymi kolizjami również pozostał mniej więcej taki sam. Oczywiście na te statystyki ze skupów aut w Trójmieście wpływa wiele czynników - prędkość, użycie pasów bezpieczeństwa i foteli samochodowych, niebezpieczne warunki jazdy, rozproszenie uwagi i jazda pod wpływem. Pozostaje jednak faktem, że systemy bezpieczeństwa samochodu, w którym jesteś w momencie wypadku, mogą uratować ci życie. Korpus pojazdu i wbudowane funkcje ochronne określają, jak dobrze może on chronić kierowcę i pasażerów w środku. Jedynym sposobem na zrozumienie i porównanie jakości tych czynników przez konsumentów są oceny bezpieczeństwa. Zarówno Polski Rząd, jak i Główny Urząd Statystyczny przeprowadzają testy zderzeniowe w celu weryfikacji bezpieczeństwa różnych marek i modeli samochodów, które nie zostały oddane na skup aut Trójmiasto.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.