Ogrzewanie Gdańsk od Termika GPE

Przed podjęciem decyzji o zakupie systemu ogrzewania, w tym pompy ciepła, ważne jest, aby poinformować się o zaletach i wadach pomp ciepła. Istnieje wiele zalet pompy ciepła, co czyni je doskonałą inwestycją dla właścicieli domów, a jednocześnie obaw, które należy uwzględnić.
Zalety 1. Niższe koszty eksploatacji za ogrzewanie Gdańsk. Pompy ciepła są tańsze w eksploatacji niż systemy oparte na spalaniu. Im bardziej energooszczędne są systemy, tym większe są długoterminowe oszczędności energii. Pomimo faktu, że ceny gruntowych pomp ciepła mogą wzrosnąć nawet do 20 000 złotych, ta przyjazna dla środowiska inwestycja może pomóc zaoszczędzić nawet 1400 złotych rocznie.
2. Mniej konserwacji. Pompy ciepła od Termika GPE wymagają mniej konserwacji niż systemy ogrzewania spalinowego. Regularnie, raz w roku, niektóre szczegóły systemu muszą zostać sprawdzone, co można łatwo wykonać samodzielnie. Z drugiej strony profesjonalny instalator musi sprawdzać co trzy lub pięć lat.
3. Bezpieczeństwo. Pompy ciepła są bezpieczniejsze niż systemy grzewcze oparte na spalaniu.
4. Emisje węgla. System pompy ciepła zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma efektywny współczynnik konwersji energii na ciepło. Na przykład pompy ciepła źródła wody osiągają stosunkowo wysoką sprawność, bliską 600%.
5. Zapewnij chłodzenie swojemu budynkowi. W okresach ciepłych pompy ciepła są w stanie odwrócić proces, a tym samym działać jak jednostka prądu przemiennego. Pompy ciepła powietrze-powietrze można wygodnie przełączać w tryb chłodzenia w okresie letnim.
6. Długa żywotność systemów ogrzewania. Żywotność pomp ciepła jest stosunkowo długa, nawet do 50 lat, jednak średnia żywotność wynosi od 14 do 15 lat. Pomimo tych liczb są one wyjątkowo niezawodne i stabilne źródło ciepła.
7. Rząd zapewnia dwa różne rodzaje programów, które pomagają w instalacji odnawialnych systemów grzewczych. Możesz być uprawniony do płatności w ramach programu dotacyjnego, który adresowany jest do właścicieli domów, właścicieli prywatnych i społecznych, a także do osób samozwańczych. Z drugiej strony, Inicjatywa na rzecz odnawialnych źródeł ciepła dla gospodarstw domowych jest otwarta dla sektora publicznego, takiego jak przedsiębiorstwa, organizacje i branże. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.