Unieważnienie małżeństwa cywilne i religijne

Istnieją dwa rodzaje unieważnień małżeństwa: cywilne i religijne. Unieważnienia religijne są udzielane przez kościół i nie rozwiązują legalnego małżeństwa. Z drugiej strony unieważnienie prawa cywilnego kończy stan cywilny. Twoje państwo może wydać unieważnienie prawa cywilnego, jeśli spełniasz wymogi prawne. Musisz złożyć wniosek o unieważnienie tego rodzaju przez lokalny sąd, w taki sam sposób jak w przypadku rozwodu. Dwie procedury nie są tak podobne pod względem wyniku. Poprzez unieważnienie małżeństwa sąd uzna, że ​​twoje małżeństwo było nieważne lub nieważne od samego początku. Po rozwodzie sąd uznał twoje małżeństwo za legalne, ale następnie unieważnia twój stan cywilny, decydując przy tym o własności, wsparciu i opiece nad dzieckiem. Istnieją pewne podobieństwa między procesem unieważnienia a rozwodem opartym na winie. Małżonek wnoszący o stwierdzenie nieważności musi udowodnić winę drugiego małżonka. W ramach skargi o unieważnienie jeden z małżonków musi udowodnić, że działania drugiego małżonka powodują unieważnienie małżeństwa. W przypadku rozwodu opartego na winie małżonek ubiegający się o rozwód musi wykazać, że drugi małżonek spowodował rozpad małżeństwa. Natomiast rozwody bez winy wymagają mniej czasu i dowodów niż unieważnienie małżeństwa. Możesz ubiegać się o rozwód bez winy oparty na niemożliwych do pogodzenia różnicach, które nie wymagają dowodów, że którykolwiek z małżonków był winny. Jakie są podstawy do uzyskania unieważnienia? Każde państwo ma swoje własne zasady, ale najczęstsze przyczyny unieważnienia są następujące:
Niepełnoletni.
Każdy z małżonków może domagać się unieważnienia, jeżeli jedno z małżonków lub oboje małżonkowie nie osiągnęli ustawowego wieku zgody (zazwyczaj 18 lat) w momencie zawarcia małżeństwa. Jednak gdy nieletni małżonek skończy 18 lat, oboje małżonkowie zrzekają się roszczenia o unieważnienie, jeśli nadal mieszkają razem.
Bigamia.
Nielegalne jest małżeństwo z dwiema osobami jednocześnie. Jeśli w chwili ślubu twój małżonek był nadal żonaty, możesz wystąpić o unieważnienie z przyczyn bigamii.
Choroba psychiczna.
Możesz złożyć wniosek o unieważnienie, jeśli w chwili małżeństwa ty lub twój małżonek byliście zbyt dotknięci narkotykami lub alkoholem. Sędzia udzieli również unieważnienia, jeżeli którykolwiek z małżonków nie miał zdolności umysłowych do odpowiedniej zgody na małżeństwo. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.