Polski producent borówki amerykańskiej

Uprawiaj jagody, maliny i borówki! Te z odmiany Vaccinium wymagają dobrze kwaśnej gleby (pH 4,5 do 5,5). Za pomocą testera pH sprawdź, jaka jest twoja gleba. Jeśli twoja gleba nie jest tak kwaśna, rozważ uprawę w podniesionych łóżkach, gdzie łatwiej jest kontrolować pH gleby. Zmiana pH gleby w istniejącym miejscu jest większym zadaniem: zacznij od poprawiania gleby około rok wcześniej przez kopanie mchu torfowego, fusów kawy i igieł sosnowych. Po dostosowaniu pH gleby należy zachować kwasowość za pomocą kwaśnego materiału ściółkowego, takiego jak igły sosnowe. Zbyt produktywność roślin - w ziemi lub w podniesionych łóżkach - nawozić raz lub dwa razy w roku granulowanym nawozem organicznym, który został opracowany dla krzewów kochających kwasy.

Dowiedz się więcej o uprawie jagód od producent borówki amerykańskiej.
Maliny i jeżyny. Maliny korzystają ze wsporników, które utrzymują laski w pozycji pionowej. Jagody z rodzaju rubus są również znane jako jeżyny i należą do najłatwiejszych i najpopularniejszych ze wszystkich owoców przydomowych. Mają sieć wieloletnich korzeni, które wysyłają pędy lub pędy, które zwykle żyją przez dwa lata. W pierwszym roku wzrostu trzciny są wegetatywne, wytwarzają tylko liście. W drugim roku te same laski rodzą kwiaty i owoce, a następnie giną pod koniec tego sezonu. Ponieważ rośliny stale produkują nowe wegetatywne pędy, po ich założeniu można oczekiwać, że przyniosą plony owoców każdego roku. Jeżyna są wrażliwe na wirusy i kilka innych chorób. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, unikaj sadzenia ich na glebie, na której niedawno uprawiano członka rodziny psiankowatych (pomidory, papryka, ziemniaki, bakłażan) lub dzikiego Rubusa. Z tego samego powodu najlepiej jest znajdować maliny i jeżyny w odległości co najmniej 500 metrów od dzikiej jeżyny. Maliny i inne owoce jagodowe mają płytki system korzeniowy, dlatego ważne jest, aby usunąć chwasty, które będą konkurować o składniki odżywcze. Najczęstszym sposobem uprawy malin są rzędy rozmieszczone w odległości od 6 do 12 metrów, tak też na swojej plantacji ma polski producent borówki amerykańskiej. Ten duży odstęp umożliwia mulczowanie między łóżkami za pomocą chwastów i wiórów drzewnych lub kultywację między rzędami za pomocą rototillera. Zapewnia również dobrą cyrkulację powietrza wokół roślin (w celu ograniczenia problemów z chorobami) i umożliwia łatwy dostęp do zbierania z obu stron łóżka. Aby cieszyć się obfitymi plonami owodów jagodowych, w tym borówek, malin, jeżyn i  jagód, rośliny należy co roku przycinać i chronić przed chwastami. Zadbane łóżko z jeżyny będzie produkować przez dziesięć lat lub dłużej, zanim oryginalne rośliny zaczną spadać i będą musiały zostać wymienione.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.