Projektowanie stron internetowych

Co robi projektant stron internetowych? Pod wieloma względami projektowanie stron internetowych idzie w parze z marketingiem. Wielu doświadczonych marketerów często dyskutuje o tym, jak ważne jest to, ile kosztuje, gdzie je zdobyć… to wszystkie istotne tematy i pytania. Ale niewiele osób poświęca czas na dokładne wyjaśnienie, na czym polega projektowanie stron internetowych. Uważamy, że najlepszym sposobem podejścia do pytania „co” jest nakreślenie działań projektantów stron internetowych w trakcie projektu. Na tej stronie omówimy wszystko, co wchodzi w skład projektu internetowego, więc dokładnie wiesz, za co płacisz za następne zlecenie.

Chcesz stworzyć własną stronę internetową?
Prawdopodobnie słyszałeś o dwóch terminach takich jak: projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych - są one często używane razem. Oba zdecydowanie pasują do siebie, ponieważ wszystkie witryny wymagają pewnej pracy w obu obszarach, aby były w pełni funkcjonalne i usprawnione. Na potrzeby tego artykułu możesz myśleć o projektowaniu stron internetowych przede wszystkim jako wizualnych aspektach witryny, a tworzenie stron internetowych o zapleczu, bardziej technicznej pracy. Więc… co robi projektant stron internetowych?

HTML, CSS i JavaScript -  te trzy „języki” stanowią trzon większości witryn i są trzema największymi narzędziami w zestawie narzędzi projektanta stron internetowych. Wszystkie są technicznie „językami”, chociaż HTML i CSS nie są technicznie uważane za prawdziwe języki programowania. Kod HTML na ekranie komputera HTML (Hyper Text Markup Language) to zestaw znaczników „znaczników”, które są odpowiedzialne za uporządkowanie wszystkich różnych elementów strony internetowej. Oznacza nagłówki, stopki, akapity, łącza, obrazy i wszystko pomiędzy. HTML „czytają” roboty indeksujące wyszukiwarki podczas indeksowania witryny. Właściwy HTML ma kluczowe znaczenie dla profesjonalnej, działającej strony internetowej. Błędy HTML prawie powszechnie powodują anomalie wizualne na stronie, widoczne nawet dla użytkowników. W najgorszym przypadku niewłaściwy kod HTML może zasadniczo zniszczyć całą witrynę i projektowanie stron pójdzie na marne.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.