Naturalna czy syntetyczna peruka Kraków?

Zapytaj wszystkich, jaka jest najważniejsza część jaką ma peruka Kraków. Jesteśmy pewni, że otrzymasz jedną odpowiedź: włosy! Rodzaj czapki, rozmiar i inne są niezwykle ważnymi czynnikami (szczególnie dotyczącymi komfortu), ale pierwszą rzeczą, którą zauważasz w przypadku peruki, są włosy. Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że peruka Kraków ma dwie kategorie włosów: włosy ludzkie lub włosy syntetyczne. Ale czym właściwie są włosy syntetyczne? Zróbmy krótki opis tego, czym są ludzkie włosy. Włosy ludzkie to włókno białkowe wykonane z keratyny. Wyrasta z mieszków włosowych na skórze głowy (i różnych innych częściach ciała). Keratyna, z której składają się ludzkie włosy, jest w rzeczywistości naturalnym polimerem. Natomiast włosy syntetyczne składają się z włókien sztucznych.

Podobnie jak włosy ludzkie, włosy syntetyczne, z których zrobiona jest peruka Kraków, powstają również z polimerów, dzięki czemu wyglądają podobnie do włosów naturalnych. Jednak w przeciwieństwie do włosów ludzkich włosy syntetyczne nie są wytwarzane z keratyny. Zamiast tego peruka Kraków jest najczęściej wytwarzana z różnych sztucznych polimerów i tworzyw sztucznych (chociaż może być również wykonany z naturalnych polimerów i celulozy). Często peruka Kraków wykonana jest z: politereftalanu etylenu, PVC lub winylu. Nie wszystkie włosy syntetyczne są tworzone jednakowo. Różni się jakością w zależności od tego, z czego jest wykonany i jak jest przetwarzany. Kiedy myślisz o włosach syntetycznych, możesz sobie wyobrazić peruki Kraków, które możesz kupić w sklepie na Halloween, lub jako włosy dla lalek. W rzeczywistości markowe peruki syntetyczne są wykonane z wysokiej jakości włókien, które wyglądają i wydają się naturalne. Dlatego dziś każda peruka Kraków z firmy Rokoko wygląda jak ludzkie włosy.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.