Sushi Targówek najlepsze w całej Warszawie

Zacznijmy od rolek - najbardziej znanej formy sushi dla większości polaków, zwanej maki po japońsku.

Makaki zazwyczaj składają się z nadzienia (ryby, warzywa lub ich kombinacji) i ryżu do sushi, wszystkie zwinięte w suszone wodorosty (zwane nori), a następnie pokrojone na sześć do ośmiu kawałków. Czasami bułki są „na lewą stronę” - z ryżem na zewnątrz, nori na środku, a ryby i / lub warzywa nadal znajdują się w sercu bułki - i są to tak zwane uramaki. Możesz również zobaczyć temaki, które jest zasadniczo dużym stożkiem suszonych wodorostów wypełnionych ryżem, rybami i / lub warzywami.

Nigiri z łososia.
Nigiri to ryba na szczycie ryżu, zwykle z małą ilością wasabi pomiędzy nimi. Jeśli nadal nie lubisz surowych ryb, przyzwyczaj się do bułek, zanim zanurzysz się w przepysznym świecie nigiri. Tutaj mały kopiec ryżu sushi jest zwieńczony plasterkiem ryby, zwykle z odrobiną wasabi pomiędzy nimi. Właściwa etykieta sushi Targówek wymaga, aby nigiri było jedzone ręcznie, a strona ryby tylko zanurzana w sosie sojowym (ryż należy przechowywać tak, jak przygotował go szef kuchni).

Sashimi na talerzu.
Sashimi to sushi Targówek bez ryżu: proste, cienkie plasterki świeżych ryb. Sashimi to rzadkie danie sushi Targówek, które nie zawiera ryżu. Prosta i prosta, sashimi to cienkie plastry surowej ryby zjadane pałeczkami. Jeśli lubisz surowe ryby, jest to absolutnie najlepszy sposób, aby w pełni doświadczyć często kremowej konsystencji i wyraźnych smaków wysokiej jakości tuńczyka, łososia i innych gatunków ryb.

Chirashi to przede wszystkim sałatka, którą kupisz w barze sushi na Targówku. Ryż sushi, zwieńczony sashimi i warzywami, w przyzwoitej misce - często jest to wspaniały sposób na spróbowanie kilku różnych rodzajów ryb, a jednocześnie możliwość zbudowania własnego kęsa, jeśli niekoniecznie chcesz zjeść prosta ryba. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.