Muzyka do sklepu i restauracji

Istnieje wiele sposobów, w jakie muzyka do sklepu może być odtwarzana lub odtwarzana publicznie lub komunikowana publicznie. Przykłady obejmują występy na żywo lub nagrane w miejscach, odtwarzanie muzyki w firmie, takiej jak sklep lub restauracja, a także nadawanie muzyki w radiu lub telewizji lub komunikacja przez Internet. Prawie wszyscy kompozytorzy przekazują lub przekazują swoje publiczne prawa do wykonania i komunikacji ZAIKS, która następnie zarządza tymi prawami w ich imieniu. ZAIKS negocjuje opłaty licencyjne z użytkownikami muzyki do sklepu, monitoruje ich użycie i dystrybuuje opłaty licencyjne do swoich członków.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www ZAIKSu. ZAIKS nie udziela licencji ani nie pobiera opłat licencyjnych za spektakle - tu licencja odnosi się do autorskich oper, operetek, musicali, rewii, baletów, oratoriów i dużych utworów chóralnych (ponad 20 minut), w których muzyka i teksty zostały napisane specjalnie na potrzeby produkcji. W takich przypadkach musisz wystąpić o licencję na wykonanie bezpośrednio od wielkiego prawowitego właściciela utworu, zwykle wydawcy muzyki. Oddzielnie ZAIKS działa jako agent w imieniu niektórych wydawców muzycznych i właścicieli praw autorskich do licencjonowania niektórych utworów muzycznych wykorzystywanych w niektórych dramatycznych przedstawieniach, w których muzyka nie jest specjalnie napisana na potrzeby produkcji. Jest to znane jako licencja na „dramatyczny kontekst”. Aby jednak uniknąć opłat za muzykę, jaką jest muzyka do sklepu i restauracji, wejdź na stronę Oneplayer. Aby uzyskać więcej informacji o radiu, które oferuje utwory, takie jak muzyka do restauracji i sklepów, zobacz stronę internetową platformy OnePlayer.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.