Pióro wieczne Waterman

Podobnie jak istnieją różne rodzaje pisaków do pisania, istnieją również różne rodzaje atramentu. Cały atrament jaki ma pióro wieczne Waterman ma dwa podstawowe składniki: barwnik i jakiś płyn lub rozpuszczalnik, ale właściwości składników różnią się znacznie w zależności od rodzaju atramentu. Tusze zawierają również dodatki, takie jak środek powierzchniowo czynny zapewniający płynny przepływ, środki grzybobójcze zapobiegające wzrostowi grzybów oraz środki buforujące do kontrolowania pH i nadawania tuszowi pożądanych właściwości pisania.

Atrament długopisu: Tusz do długopisów i pióra wiecznego Waterman zawiera rozpuszczalnik na bazie oleju i pigment do koloru. Atrament przepływa z cienkiej tubki lub pojemnika we wstrzykiwaczu i przez małą kulkę na końcówce wstrzykiwacza, gdy wywierasz nacisk na kulkę. Standardowe kolory atramentu kulkowego to czarny, niebieski, czerwony i zielony. Atrament do długopisu schnie prawie natychmiast po dotknięciu papieru, ale ponieważ jest na bazie oleju, może rozmazywać. 

Atrament do pióra wiecznego Waterman i piór rysunkowych jest na bazie wody i zawiera barwnik zamiast pigmentu do koloru. Atrament do rysowania wymaga pisaka, który zanurzasz w atramentu. Atrament zbiera się na stalówce na końcu pióra. Atrament do rysowania jest bardzo cienki, a korzystanie z pióra wymaga wprawy i cierpliwości bez rozmazywania lub dryblowania atramentu. Ponieważ tusz do rysowania zawiera barwnik, z czasem może zanikać. Artyści i kaligrafiści zwykle używają atramentu do rysowania.

Pióro wieczne Waterman jest podobne do piór rysunkowych, ale mają wkład wielokrotnego użytku, który przechowuje niewielką ilość atramentu pióra wiecznego, co eliminuje potrzebę zanurzania pióra w tuszu. Atrament wiecznego pióra jest na bazie wody i zawiera barwnik dla koloru, ale zawiera również środek powierzchniowo czynny, który kontroluje przepływ atramentu, gdy stalówka wejdzie w kontakt z papierem. Pióro wieczne Waterman rzadziej drybluje lub pozostawia plamy, ale tusz nadal wymaga krótkiego czasu schnięcia. Atrament do pióra kulkowego Pióra kulkowe są podobne do długopisów, ale używaj tuszu na bazie wody lub żelu i wymagają mniejszego nacisku na końcówkę pióra. Atrament do tych piór jest mniej lepki niż atrament na bazie oleju i głęboko nasyca papier, co powoduje ciemny kolor. Tusz żelowy zawiera pigmenty, w których tusz na bazie wody ma barwniki barwne. Pióra kulkowe są w różnych kolorach dzięki szerszemu wyborowi rozpuszczalnych w wodzie barwników i żywych pigmentów. Atrament żelowy Atrament żelowy zawiera kolorowy pigment zawieszony w gęstym żelu na bazie wody. Wysoka lepkość żelu obsługuje więcej pigmentu niż standardowy tusz żelowy, a także mieści różne rodzaje pigmentów, takich jak tlenki miedzi i żelaza. Tusz do długopisów żelowych jest gruby i nieprzezroczysty i jest dostępny w prawie każdym kolorze, w tym białym. Jasny neon, metaliczny płatek i brokat to inne unikalne cechy atramentu. Długopisy żelowe są podobne do długopisów kulkowych, ponieważ mają kulkę do rozprowadzania atramentu z małego zbiornika wewnątrz pisaka.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.